در نصب ساندویچ پانل باید به نکاتی که باعث زیباتر شدن و بهینه تر شدن کار توجه کرد.
نصب ساندویچ پانل سقفی:
ابتدا باید به ساختار اجرا شده روی سقف و فاصله بین تکیه گاه های اصلی توجه شود و بر اساس ان زیرسازی پانل های سقفی را انجام داد.
در مرحله بعد ساندویچ پانل ها روی پرلین های موجود در سقف قرار گرفته و به ازای هر متر متربع ساندویچ پانل سقفی باید یک پیچ سرمته گالوانیزه استفاده میشود.
ساندویچ پانل ها باید به صورت اورلپ قرار گرفته باشد. این کارجهت اب بندی سقف و جلوگیری از نفوذ آب انجام میگیرد که بسیار دارای اهمیت است.
در مرحله اخر بهتر است جهت زیباسازی و درزگیری ساختمان از ورق فلاشینگ و ورق آبرو استفاده شود.
نصب ساندویچ پانل دیواری:
برای نصب ساندویچ پانل دیواری ابتدا زیرسازی انجام شود برای این کار باید به ساختار اجرا شده روی ساختمان و فاصله بین ستون ها محل نصب و ارتفاع پانل ها و جهت باد توجه کرد.
نصب ساندویچ پانل دیواریدر نصب ساندویچ پانل سقفی باید با استفاده از پروفیل های آهنی تکیه پاه محکمی برای ساندویچ پانل ایجاد کرد.
نصب ساندویچ پانل دیواری
این نوع ساندویچ پانل ها به دو صورت عمودی و افقی بسته به شرایط محل میتوانند نصب شود. بعد از نصب محل اتصال ساندویچ پانل ها با سختمان را توسط پیچ های مخصوص پیچ میکنند.
در نصب این نوع ساندویچ پانل بر روی بتن از تفنگی مخصوص به نام میخکوب زن چاشنی دار استفاده میشود. بهتر است داخل ناودانی با اسپری پلی یورتان عایق کاری شود. (مطابق شکل زیر)
نصب ساندویچ پانل روی بتن
در نصب به این موارد توجه کنید:

به نحوه قرارگیری نر و مادگی پانل ها جهت اب بندی
استفاده از پیچ واشر دار مخصوص
استفاده از چسب جهت عایق کاری
در نصب ساندویچ پانل از ابزار هایی استفاده میشود که در زیر به یکی از این ابزار ها اشاره خواهیم کرد:
دستگاه ساندویچ پانل بر :

ابتدا که ساندویچ پانل از شرکت های تولید کننده ساندویچ پانل خریداری میشود در طول های بسیار زیاد است که مورد نیاز مشتری نخواهد بود . این دستگاه برای برش دقیق ساندویچ پانل ها در اندازه های مختلف و مورد نیاز مشتری استفاده میشود . این دستگاه بسیار دقیق بوده و بر اساس استاندارد های روز جهان است.دستگاه ساندویچ بر
نصاب ساندویچ پانل:

در صورتی که نیاز به نصب ساندویچ پانل دارید این کار باید توسط افراد معتبر و آموزش دیده انجام شود.درصورتی که پانل به درستی نصب نشود عمر مفید سازه بسیار کاهش خواهد یافت و نتایج جبران ناپذیری اتفاق خواهد افتاد.
قیمت اجرای نصاب ساندویچ پانل:

هزینه اجرای انواع ساندویچ پانل بر اساس موارد مختلفی متفاوت است. عواملی که در قیمت اجرای ساندویچ پانل تاثیر گذار هستند میتوان به نوع پانل ، متراژ پروژه و نصاب که هر کدام هزینه خاص خود را دارند.
جهت دریافت لیست نصابان معتبر ساندویچ پانل کلیک کنید.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *